התרומה של חלבון בדיאטה בריאה

חלבונים הם רכיבים הכרחית של הגוף שלנו, הם חלק של מבנה הגוף ולספק את החומר הדרוש עבור הצמיחה ואת ותיקון של רקמות ואיברים בגוף. חלבונים מסוימים הם: קרטין; זה קיים העור, הציפורניים והשיער. קולגן; זה קיים את העצמות, הגידים, סחוס. אלסטין; ביסודה ממוקם הרצועות. אינסולין; משתתפת ניצול מטבולית של חומרים מזינים. Immunoglobulins; הם חלבונים נוגדן ספציפי מאוד, אשר מיוצרים בתגובה אנטיגנים ספציפיים.

פיברינוגן; מונעת לנזק לכלי דם לאבד דם. יותר מ-100 אלף סוגי חלבון נדרשים להיווצרות של גוף האדם, כל אלה נחוצים ליהנות מבריאות טובה. המבנה של חלבונים מורכב מאוד, תלוי לא רק כמות חומצות אמינו להלחין אותו (בדרך כלל בין 80 ל 300), רצף שלו, גם הוא מכריע, מיקום החוט של חומצות אמינו לוקח בחלל. היעדרות או שינוי של חומצה אמינית בודדת, או מיוחד קיפול עמדה, יוביל אי-השימוש של החלבון, או לקוי, עם השלכות חמורות על בריאות. היכן להשיג את החלבונים אתה צריך הגוף שלנו? בעיקר מן המזון שאנו אוכלים. זה לא אומר שהוא בוחר, משתמשת חלבונים שונים שהם מכילים, כמו מעבר תאים למטה החלבונים במזון, האלמנטים להלחין אותם, ולא להשתמש תרכובות אלו, חומצות אמינו, כדי לייצר את החלבונים שהם זקוקים. למעשה, מה אנחנו מספקים דרך תזונה מאוזנת, הן אינן חלבונים הדרושים, אך חומצות האמינו את הצורך לסנתז חלבונים (לבנות) השונות שדורשת שהגוף שלנו.

ייצור חלבונים הדרושים על ידי הגוף שלנו משתמש 20 חומצות אמינו שונות, 8 מהם, חומצות אמינו חיוניות, ניתן להשיג רק מזון בלע. אבל לא כל המזונות מכילים אותם. רק בשר, דגים וביצים, להכיל את החלבונים איכות כביכול, אשר מספקים את כל חומצות האמינו החיוניות. פירות, ירקות, קטניות ודגנים (למעט מספר חריגים) אינם מכילים חלבון איכותי. אבל חומצות אמינו נעדר מספר מוצרים, נפוצים אחרים. המפתח לתזונה בריאה היא לא לאכול מזונות המכילים חלבון איכותי, אבל לאכול מגוון של מזונות, למרות כל הם ממוצא צמחי. אין סיבה לצרוך כמויות גדולות של חלבונים המכילים מזונות. אם האוכל מגוונת יהיו כמויות מספיקות של תרכובת חומצות אמינו חיוניות. איכות החלבון הנצרך, יש אין משמעות רבה. התרומה של חומצות אמינו נחוץ ניתן להבטיח להאכיל אותנו אך ורק בשר, אבל זה יהיה דיאטה בנכונותם מזינים אחרים. למרות החלבונים יש תפקיד חשוב מאוד, הם לא הדבר היחיד ב- לסמוך על תזונה בריאה. . מידע נוסף על: